piątek, 24 października 2014

Odpusty św. Kaspra del Bufalo w Podregionie

Błogosławiona Krew Jezusowa !
Drodzy Bracia i siostry ze Wspólnoty i wszyscy Sympatycy naszej Wspólnoty !
Serdecznie dziękuję za Wasz wkład w przygotowanie i przebieg  tegorocznych odpustów św. Kaspra w diecezjach i parafiach. Przez to Wasze  zaangażowanie postać św. Kaspra może być bardziej znana i naśladowana. Podobnie i duchowość Krwi Chrystusa.
Świętowanie odpustowe rozpoczęliśmy:
17.10.2014 r. w Bydgoszczy w parafii św. Jadwigi gdzie pojechał ks. Andrzej cpps, potem
18.10.2014 r. w Elblągu  parafia św. Rafała Kalinowskiego
i w Olsztynie w parafii św. Józefa gdzie był ks. Bogusław cpps.
18-go października świętował uroczystość odpustową Dom św. Józefa w Swarzewie pod przewodnictwem ks. Zbigniewa cpps i ks. Krzysztofa cpps.
19.10.2014 r. odwiedziłem parafię św. Andrzeja Boboli w Lidzbarku Warmińskim. 
20.10.2014 r. świętowała odpust św. Kaspra diecezja Gdańska w parafii Chrystusa Odkupiciela na Żabiance, tutaj był ks. Andrzej cpps.
 21.10.2014 r.w sam dzień odpustu św. Kaspra świętowaliśmy w Starogardzie Gdańskim diecezja Pelplińska, tutaj był ks. Krzysztof cpps,
W parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie z obecnością ks. Andrzeja cpps
 i w Poznaniu , Sanktuarium Krwi Chrystusa na ul. Żydowskiej gdzie nastąpiła uroczysta instalacja relikwii św. Kaspra już na stałe. Ks. Kustosz Leszek Wilczyński zdecydował, że każdy wtorek w szczególny sposób będą odprawiane w tym miejscu modlitwy do Boga przez wstawiennictwo św. Kaspra za wszystkich chorych szczególnie na nowotwory. Relikwię przekazał ks. Bogusław cpps w imieniu Państwa Edmunda i Teresy Komosińskich, którzy otrzymali ją z rąk ks. Winfrieda Wermtera.
23.10.2014 r. świętowała odpust św. Kaspra del Bufalo diecezja Toruńska, gdzie została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana wraz z ks. Proboszczem  Janem Roplem i księżmi wikariuszami i kd. diakonem stałym Waldemarem Rozynkowskim odpowiedzialnym w diecezji za Ruchy Kościelne Ks. Proboszcz odprawiał Mszę św. za śp. Krystynę Tańską znaną wszystkim animatorkę WKC . Gościł tutaj ks. Bogusław cpps.
Ostatni odpust św. Kaspra naszego założyciela i patrona WKC  odbędzie się
w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, w Słupsku, przy parafii Mariackiej gdzie pojedzie ks. Krzysztof cpps.
Więcej informacji wraz ze zdjęciami pojawi się niebawem.
Z modlitwą ks. Bogusław Witkowski cpps

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz