wtorek, 21 października 2014

Odpust św. Kaspra w Starogardzie

Uroczystość odpustowa Wspólnoty Krwi Chrystusa w Diecezji Pelplińskiej.

           W dniu 21 października br. w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczystość odpustowa Wspólnoty Krwi Chrystusa ku czci Św. Kaspra del Bufalo.

Wspólnoty z Kościerzyny, Pelplina, Starogardu oraz wszystkich zebranych w Kościele p.w. Św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim przywitał serdecznie opiekun WKC ks. Lesław Idzik.

Uroczystość poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, do której rozważania przygotowała Wspólnota ze Starogardu przynosząc na noszach modlitwy miłości, trudu i wyrzeczeń wszystkich, za których Chrystus przelał swoją Przenajdroższą Krew.

            Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Surowaniec misjonarz CPPS ze Swarzewa. W swojej homilii przybliżył on życie, czasy oraz charyzmat Św. Kaspra. Mówił między innymi iż święci są darem Boga dla Kościoła i świata. Otworzyli się w szczególny sposób na tajemnicę Bożej Miłości i pozwalają innym brać udział w swoim doświadczeniu. Jednym z nich jest właśnie św. Kasper del Bufalo założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa oraz Wspólnot z charyzmatem Krwi Chrystusa. Jako prorok swego czasu św. Kasper starał się usilnie o odnowę Kościoła. Wiedział, że to zadanie odnowy przerasta ludzkie siły i dlatego szukał wartości, dzięki której można przezwyciężyć ludzkie słabości. Znalazł ją we Krwi Chrystusa. Całe swoje życie i apostolstwo pokładał w zasługach Krwi Chrystusa. To orędzie, mawiał, nigdy się nie zestarzeje ponieważ ma swoje źródło w Sercu Jezusa. Potrzebuje natomiast ludzi, którzy dadzą świadectwo o bezgranicznej Bożej Miłości.

         O wartości Krwi Chrystusa mówił także Ojciec Święty Jan Paweł II – „Ileż Krwi na świecie niewinnie przelanej. Ileż przemocy, ileż pogardy dla ludzkiego życia. Ludzkość współczesna zraniona nienawiścią i przemocą, bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje dziś zaznać odkupieńczej mocy Krwi Chrystusa. Tej Krwi, która nie została rozlana nadaremnie, ale zawiera w sobie całą moc miłości Bożej i jest rękojmią nadziei, ratunku i pojednania”.

Także Św. Paweł w liście do Efezjan pisze – „ Teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez Krew Chrystusa”.

Słowa te przynaglają nas abyśmy za przykładem Św. Kaspra szli wszędzie tam, gdzie woła Krew Chrystusa.

Po Eucharystii wszyscy udaliśmy się na agapę, gzie przy herbatce obejrzeliśmy film z pracy misjonarzy Krwi Chrystusa w świecie.

Na zakończenie odmówiono Litanię do Krwi Chrystusa i z błogosławieństwem Krzyżem Misyjnym udaliśmy się do swoich domów. 
Błogosławiona Krew Jezusowa!
                                                                                Daniela Reszka  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz