sobota, 25 października 2014

Ideologia gender - przejawy i obrona

Ideologia gender – przejawy i obrona[1]                                                                                   
ks. prof. dr hab. Dariusza Oko
Jest siedem elementów tworzących ideologię Gender. Dwa z nich można powiedzieć są pozytywne i podobne do nauczania katolickiego. Pięć natomiast jest kompletnie nie do przyjęcia.
Dwa elementy pozytywne do dyskusji:
  1. Równouprawnienie kobiet. Kościół w swojej historii zawsze bronił osoby ludzkiej, bronił szacunku do każdej osoby.  I genderowcy mogą się w tej kwestii dużo uczyć od Kościoła.
  2. Zależność kultury i płci. To może być przedmiotem badań np. w socjologii, w kulturoznawstwie itp. Sex= płeć biologiczna. Gender= pleć kulturowa. Może być jakiś wpływ środowiska na kształtowanie się płci. Ale nie do tego stopnia, że oddziela się płeć kulturową od biologicznej.
Pięć elementów negatywnych niezgodnych z nauką Kościoła:
  1. Gender to program polityczny. On ma określone cele i środki. Globalna rewolucja seksualna. Gender to marksizm dwudziestego pierwszego wieku. Chodzi o zmianę kultur całego świata. Nie rozum w człowieku jest najważniejszy, ale pożądania. Człowiek= zwierzę. Sterowanie człowiekiem dokonuje się przez sterowanie żądzami.
  2. Sexdeprawacja dzieci. Ten program np. w Chorwacji został zakazany przez Sąd Najwyższy. Sexdeprawacja to narzędzie rewolucji seksualnej. Seksualizujcie dzieci i młodzież , a zniszczycie Kościół.  Promowanie sexdeprawacji powadzi do uzależnienie od sexu (sexocholizmu).  Głosi się, że życie seksualne muszą mieć niemowlęta. Chce się deprawować dzieci i odłączyć je od rodziców. To jest program przestępczy.
  3. Fanatyczna propaganda homoseksualizmu. Homoseksualiści to często maniacy seksualni, czyli ludzie uzależnieni od seksu. To ludzie z zaburzeniami. Pamiętajmy, że założyciele Gender to seksocholicy, ludzie z zaburzeniami seksualnymi, dewianci seksualni, nałogowcy, ludzie zboczeni[2]. Nałóg redukuje człowieka do tej małej rzeczywistości, czyli do seksu. Ona pożera człowieka, zasłania Boga i świat.
  4. Arcypogarda dla człowieka i dla Chrześcijan. Depczą ludzkie sumienia, wiarę i łamią sumienia dzieci. Genderyści są niewierzącymi(ateistami). Ideologia Gender to grzech. Człowiek może z grzechu się nawrócić, lub swój grzech zracjonalizować, aby się poczuć lepiej, aby się usprawiedliwić przez deprawację dzieci i młodzieży i zmuszanie ich do grzechu. Stwarzanie pozorów, że wszyscy muszą  tak robić.
  5. Dążenie do władzy absolutnej, totalitarnej.  Nie ma tolerancji dla Chrześcijan. Jest tylko więzienie dla stawiających jakikolwiek najmniejszy opór.  Jak się poczują mocni nie tolerują nikogo kto myśli inaczej.
Inne refleksje (notatki) z audycji:
Jak się bronić przed Ideologią Gender?
1.      Wiedzieć, że Kościół niszczy się w mediach przez tzw. „ Pompowanie Judasza”. Pokazuje się księży jako Judaszy czynu, tych , którzy postępują niemoralnie.
2.      Wiedzieć, że księży  pokazuje się też jako Judaszy słowa, nauczających wbrew nauce Kościoła, idących do TV publicznych w koloratce, lub habicie. Pamiętajmy. Judasz nie zbawił świata, lecz Jezus. Patrzymy na Jezusa.  Przykładem jest dla nas św. Paweł, który mówi ,że nie ma innej Ewangelii niż Ewangelia Chrystusowa (Por. Ga 1,6-9). Jeśli ktoś zmienia nauczanie kościoła, to także zmienia się Kościół, albo się staje ruiną. Byli w Polsce duchowni w czasach komunistycznych co słuchali bardziej Bieruta niż Papieża.
3.      Wewnątrz Kościoła bronić się przed złymi duchownymi(Judaszami czynu i słowa).
4.      Rozwijać się bardziej jako osoba:
a. pracując nad sobą
 b. modląc się
 c. Należąc do jakiejś grupy(wspólnoty religijnej, prowadząc tam dzieci i młodzież).
 d. Uczyć się retoryki, sztuki mówienia, zdobywać wiedzę o tym.
 e. Wiedza o Gender: List Episkopaty z grudnia 2013 r; książka „Dyktatura Gender”.
f. Troszczyć się o właściwe środowisko małżeństwa i rodziny.
g. angażować się społecznie(szkoły) i politycznie.
Gender to klęska rozumu ateistycznego.  Genderyści czołowi w Niemczech, z partii Zielonych chcieli legalizacji pedofilii. To oznaczało by, że każde dziecko w Niemczech może być  poddane pedofilii. Genderyści chcą legalizacji kazirodztwa.  Główna ideolożka Gender Judith Butler mówi, że głównym jej celem życia jest pogłębianie przeżywania przyjemności seksualnej. Założyciele Gender to gorszyciele i deprawanci. My mamy patrzeć na Chrystusa i na świętych i ich naśladować.

                                         Opracował na podstawie audycji ks. Bogusław Witkowski cpps
[1] Rozmowy niedokończone z udziałem ks. prof. dr hab. Dariusza Oko: Ideologia gender – przejawy i obrona, www. radiomaryja.pl(28.05.2014)
[2] Por. M., Ryś, K., Wodecki, Gender, cywilizacja śmierci Historia Ideologii Gender, Jej Twórcy, Podstawowe Założenia Ideologii Gender oraz próby jej wdrażania w Polsce, Warszawa 2013 s. 8-11, (www. diecezjalegnicka.pl  29.05.2014); (przypis autora opracowania).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz